PIT 2018

PIT program – z nim wypełnisz PIT bezbłędnie

Używając PIT program unikniesz kar podatkowych. Nakładane kary grzywny przez urzędy skarbowe wiążą się przede wszystkim z nie rozliczeniem się ze swoich dochodów. Odliczenie podatku musi nastąpić. Naszym obowiązkiem jest rozliczyć się niestety z każdego zarobionego przez nas grosza. Nawet jeśli nasze dochody pochodziły, bądź pochodzą z różnych źródeł tj. od różnych pracodawców musimy złożyć rozliczenie podatkowe z każdym z nich z osobna. Wiemy, że wtedy najczęściej dochodzi do pomyłek i wtedy wnioski zostają odrzucone. Najgorszym przypadkiem, wręcz patowym jest sytuacja wspomniana powyżej. Przez błędy w rozliczeniach można zapłacić sankcje nałożone przez urząd skarbowy.

Na szczęście dla nas przychodzi z pomocą pewien program komputerowy. Należy jednak zaznaczyć, że z pomocą wyszli ludzie, którzy go stworzyli. Co więcej ten program do rozliczania PIT jest w pełni darmowy, pomijając już udogodnienia w postaci braku możliwości popełnienia błędu czy utraty cennego czasu.

Oprogramowanie jest proste w obsłudze i przy wypełnianiu pitów posiada odrębne rubryki, gdzie możemy wpisywać kwotę podatku. Rozliczenia podatkowe jest teraz bardzo proste i poradzi sobie z nim nawet osoba nie obsługująca komputera na co dzień.

Z nadzwyczajnego oprogramowania korzystają już starsi ludzie, wykorzystują sieć komputerową i rozliczają się online, często też prosto i bez problemów wypełniając pit o uldze na usługi Internetowe. Brak możliwości błędu podnosi także przejrzysty interfejs.

Mimo wszystko istnieją jeszcze inne błędy. Oczywiście innowacyjne oprogramowanie do rozliczeń podatkowych podpowiada nam intensywnie, by do takiej pomyłki nie doszło.

Częstą pomyłką jest np. błędna nazwa organizacji pożytku publicznego na którą przeznaczamy 1% swojego podatku. Takie rzeczy zdarzają się nader często i trudno cokolwiek na to poradzić, jest to przecież tylko błąd człowieka. Człowiek jednak wymyślił maszyny by niwelować własne niedociągnięcia.

Takie niedociągnięcia wyklucza PITy program. Częstym błędem jest także brak nazwy organizacji pożytku publicznego. A pamiętajmy, że chore dzieci, uchodźcy i niepełnosprawni czekają na naszą pomoc. Dlatego tak ważne jest używanie oprogramowania do rozliczania pitów. Możliwe staję też przekroczenie kwoty odpowiadającej jednemu procentowi, prawdziwą zmorą jest również błędny numer KRS, lub nawet jego nieobecność.

PITy program do rozliczenia to idealne wyjście z wszelkich opresji. Po co marnować czas na zbędną biurokrację, której i tak jest za dużo. Jasne zasady i przejrzystość sytuacji to główne zalety oprogramowania, nie wspominając już o uniwersalizmie i darmowej dostępności.

Wspomnieliśmy już, że rozliczenie online, czyli rozliczenie przez Internet jest szybkie wygodne i proste. Ale nie poruszaliśmy jeszcze kwestii istotnej w takich operacjach. Mowa tutaj o bezpieczeństwie.

Nie taki straszny jednak diabeł jak go malują, okazuje się bowiem, że wszystkie obawy wynikające ze spróbowania wysłania pitu drogą internetową wynikają z naszej psychiki. Otóż sytuacja wykradnięcia danych i przesłania naszego rozliczenia podatkowego bez naszej osobistej wiedzy należy do rzeczy niemal niemożliwych. Chyba, że ktoś zna nasze szczegółowe dane oraz kwotę jaką uzyskaliśmy z przychodów. Innymi słowy szansa na kradzież danych osobowych praktycznie nie istnieje. Oprogramowanie PIT nie zostało stworzone jedynie po to by ułatwić ludziom pracę z wnioskami, ale także w duchu wiedzy i staranności by nasze zeznania podatkowe były całkowicie bezpieczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *