PIT 2018

PIT za 2017 – Zastanawiasz się czy formularze PIT co roku są inne?

Wypełnianie zeznań podatkowych PIT za 2017 w sposób tradycyjny zostaje powoli wypierane przez elektroniczne deklaracje, między innymi przez program do rozliczania PITów. Ma to swoje ogromne plusy, które objawiają się przede wszystkim poprzez zwiększoną oszczędność czasu. Korzystając z najnowszych rozwiązań w dziedzinie wypełniania deklaracji podatkowych możemy mieć pewność, że każdy krok jest jak najbardziej poprawny, a my nie musimy tracić nerwów nad monotonnym i żmudnym ręcznym wypisywaniem poszczególnych kolumn. Jeśli chcemy wystawić nasz PIT za pomocą komputera niezbędna nam będzie aplikacja komputerowa, która to umożliwi.

Wypełniając deklaracje w sposób tradycyjny możemy również narazić się na konieczność ponownego ich wystawiania. Jest to związane z tym, że co jakiś czas formularze pit ulegają zmianą. Nie są to widoczne, dla zwykłego podatnika, zmiany, aczkolwiek urząd skarbowy zawsze wymaga od nas najbardziej aktualnych deklaracji. Wykorzystując PITy program mamy pewność, że żadnej formularz nie jest zdezaktualizowany, a my pracujemy tylko na bieżących, zaakceptowanych przez odpowiednie służby dokumentach. Formularze pit podlegają zmianą co kilka lat, zwykle są to jedynie kosmetyczne zmiany, aczkolwiek jest fiskusa są one traktowane niemal jak świętość.

Podatnicy nie są najczęściej informowani o zmianach, które następują na deklaracjach podatkowych. Jednym sposobem, by się tego ustrzec jest chodzenie co roku do urzędów skarbowych i pobieranie nowych formularzy. Często jednak o tym zapominamy, ponieważ zostały nad puste pity z zeszłych lat. Dopiero przy składaniu druków może okazać się, że urząd nam ich nie przyjmie, co będzie skutkowało konieczność ponownego ich wystawienia. Program PIT jest więc najlepszym rozwiązaniem dla tych osób, które nie zamierzają tracić mnóstwo czasu w urzędach, tylko po to, by zapoznać się z najnowszymi drukami pit.

Program do rozliczenia PITów jest aplikacją całkowicie darmową oraz nie wymagającą specjalnych umiejętności przy jej obsłudze. Program pobiera się bardzo szybko, dzięki czemu możemy od razu przetestować system i na własne oczy przekonać się, jak wielkie możliwości oraz różnorodność funkcji posiada. Jeśli nie jesteśmy biegli w obsłudze komputera, również nie musimy martwić się tym, że PITy program do pobrania nasz przerośnie. Aplikacja zawiera bowiem bardzo szczegółową oraz prostą w odbiorze instrukcje, dzięki czemu na każdym etapie wystawiania naszych dokumentów będzie mieli możliwość z niej skorzystać i ustrzec się powszechnie popełnianych błędów.

PIT , który jest wystawiany za pośrednictwem programu może być nie tylko prawidłowo wypisany, ale również bezpośrednio do urzędu wysłany. Jest to możliwe dzięki bardzo ważnej funkcji, jaką posiada PIT program, a mianowicie systemu e-deklaracji. Jeśli do tej pory nie spotkaliśmy się z tym terminem, to warto się z nim już teraz zapoznać, aby przy okazji najbliższego rozliczenia móc z niego skorzystać. Program PIT razem z e-deklaracjami umożliwia bowiem natychmiastową wysyłkę naszych PITów do wskazanych przez nas urzędów skarbowych. Jest to bardzo rozsądne rozwiązanie w przypadku osób, które nie są w stanie dotrzeć do urzędu skarbowego i złożyć osobiście swój PIT. Teraz nie ma takiej konieczności, ponieważ PITy program do pobrania może to zrobić niejako za nas. Wysyłka następuje w czasie rzeczywistym, więc nie ma żadnych przeciwskazań do tego, by zrobić to nawet ostatniego, dopuszczalnego dnia złożenia PITów, czyli w większości przypadków 30 kwietnia roku. System, podobnie jak program do pitów jest całkowicie darmowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *