PIT 2018

Rozliczenie pit 2018 – PITy program to najlepszy sposób na rozliczenie PITu

Rozliczenie pit 2018 – program PIT – PIT program do rozliczenia

Założę się, że większość z nas zostawia wypełnianie PITów na ostatnią chwilę. A to zapominamy, a to wypada nam coś ważniejszego, albo po prostu szukamy pretekstu, żeby uniknąć ciągnących się kolejek i spędzonych na poddenerwowaniu godzin w biurokratycznej poczekalni. A wystarczy może godzinka, żeby przy pomocy PITy program rozliczyć się przyjemnie, bezstresowo i na czas, a co najważniejsze bez wychodzenia z domu.

Chociaż rozliczać się przez Internet możemy już od ponad roku, to mimo wszystko jeszcze wiele osób nie skusiło się do skorzystania z tej formy rozliczeń. Wynikać to może z faktu, że kilka lat wstecz rozliczenie drogą elektroniczną wymagało odpowiednich starań jak np.: posiadanie elektronicznego podpisu i złożenia wniosku w urzędzie skarbowym. To pierwotne rozwiązanie, w praktyce nie do końca ułatwiło nam sprawne i szybsze rozliczenie podatkowe. Ale na szczęście teraz jest o wiele łatwiej. Można powiedzieć, że po pierwszej próbie, nie do końca udanej, Ministerstwo Finansów zrezygnowało z wymagań dotyczących e-podpisów, zastępując je identyfikacją podatników za pomocą PESEL, NIP oraz dodatkowo kwotą przychodu z zeznania lub rozliczenia rocznego za rok poprzedni. Drogą elektroniczną można złożyć deklaracje PIT-37, PIT-36, PIT-36L, PIT-38, PIT-39 a także przyporządkowane im załączniki.

Korzyści z takiego rozwiązania są oczywiste. Wszystko robisz sam, bez wychodzenia z domu, oszczędzasz czas i nerwy. Nie musisz prosić znajomych, sąsiadów czy księgowej o pomoc w gąszczu przeliczeń. Wszystko zrobi za Ciebie „inteligentny” program. Jedyne co potrzebujesz to: przeczytanie jasnej i klarownej instrukcji, co zajmie Ci raptem 30 minut, oraz zainstalowanie w swoim komputerze trzech (darmowych dostępnych na stronach producenta) aplikacji, najlepiej w najnowszych wersjach: Adobe AIR, Adobe Flash Player oraz Adobe Reader. Natomiast główny program do rozliczeń „e-Dekralacje” można pobrać z naszej strony internetowej.

Chociaż rozliczenie przez internet ma mnóstwo plusów, to jednak jeszcze dla wielu osób stanowi źródło niechęci czy też niepewności. Obawy i pytania jakie jeszcze powstrzymują podatników przed wypełnianiem e-deklaracji, dotyczą w głównej mierze potwierdzenia wysłania PIT-a. Przyzwyczajeni do tego, że na poczcie czy w urzędzie wręczano nam odpowiedni „papierek”, czyli tzw. Urzędowe Potwierdzenie Odbioru (UPO), wykazujemy się ograniczonym zaufaniem do nowych metod proponowanych nam przez Ministerstwo. I w tym przypadku, też rzec by się chciało „nie taki diabeł straszny jak go malują” ponieważ zaraz po wysłaniu e-deklaracjiotrzymujemy indywidualny numer referencyjny. Jeżeli wpiszemy go w specjalne okienko będziemy na bieżąco śledzić co się dzieje z naszym PIT-em. System w ekspresowym tempie sprawdza dane, analizuje je i weryfikuje ich poprawność. W końcu otrzymujemy informację o nadejściu UPO (najlepiej zapisać ją na dysku albo wydrukować). Jest to naszym gwarantem prawidłowo złożonego wniosku. I całe rozliczenie PITu w czasie krótszym niż godzina. Brzmi imponująco w porównaniu ze znanymi nam standardami spędzania wielu godzin w urzędowych korytarzach. Więc czas najwyższy rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące e-deklaracji i przy okazji kolejnego rozliczania sięgnąć po ten sposób. Szybko się przekonamy, że już niedługo hasło ”PIT-y” będzie nam się kojarzyło z przyjemną i błyskawiczna formą rozliczania PITów. Oprócz e-deklaracji, możesz rozliczyć się poprzez darmowy program do PIT .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *