PIT 2018

Program do rozliczania pit – czy można złożyć w nim korektę?

Program do rozliczania pit to coraz chętniej wybierana forma. Podatnicy coraz chętniej wysyłają swoje zeznania w formie elektronicznej. Złożenie deklaracji podatkowej przez Internet ma wiele zalet, główną z nich jest oczywiście duża oszczędność czasu. Jeżeli decydujemy się na wysłanie swojego zeznania przez Internet po raz pierwszy, warto jest skorzystać z PITy program. Program do PITów , jest rozbudowaną aplikacją komputerową, która krok po kroku, przeprowadzi nas przez wypełnianie formularza podatkowego.Program PIT , został skonstruowany w taki sposób, aby jego obsługa miała miejsce w sposób intuicyjny, dzięki temu nawet niezbyt zaawansowani użytkownicy komputerów, będą w stanie rozliczyć się z urzędem skarbowym za jego pośrednictwem.

PITy programumożliwia zarówno złożenie właściwego zeznania podatkowego, jak i jego ewentualnej korekty. Jeżeli swoje zeznanie złożyliśmy w formie papierowej, to wcale nie wyklucza to możliwości złożenia korekty przy użyciu programu. Korektę deklaracji rocznej, tak samo ja właściwą deklarację, możemy wypełnić w programie na dwa sposoby:

  • w formie aktywnej deklaracji podatkowej,
  • przy użyciu kreatora rozliczenia podatkowego.

W pierwszym przypadku, należy we właściwym formularzu PIT, w rubryce „cel złożenia formularza”, zaznaczyć „2. Korekta zeznania”. W drugim przypadku, już na samym początku, zostaniemy zapytani przez kreator, jaki jest cel składania zeznania, tak samo jak w aktywnej deklaracji podatkowej, należy wtedy zaznaczyć, że celem tym jest korekta zeznania.

Rozliczenie dochodów przy pomocy programu do wypełniania pitów, jest bardzo proste. Jeżeli chcemy poprawnie i bez stresowo wypełnić korektę zeznania, wystarczy że, zupełnie za darmo, pobierzemyprogram do PITów z Internetu. W razie wystąpienia jakichkolwiek wątpliwości, zawsze możemy zapoznać się z obowiązującymi przepisami podatkowymi, które również zostały zawarte w programie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *