PIT 2018

Rozliczenie pit 2018 do kiedy – jak się rozliczyć przez PITy program

Rozliczenie pit 2018 do kiedy? Rozliczanie PITów z roku na rok staje się coraz prostsze, w tym roku polecamy skorzystanie z PITy program. Staraniem ministerstwa od kwietnia 2009 roku już 15 milionów podatników może rozliczać się za pośrednictwem Internetu. Chodzi w tym wypadku o osoby zatrudnione na etacie, zarabiające na umowach o dzieło i zlecenie, stypendystów, rencistów i emerytów. Zdaniem jednak wielu, wysyłanie PITu drogą elektroniczna jest ryzykowne. Panuje wśród nich przekonanie o możliwości zaginięcia danych przy przesyłaniu informacji przez sieć.

Ważne! Podatnik ma do pierwszej połowy stycznia czas na zgłoszenie się do pracodawcy.

Coraz bardziej cenioną i chwaloną propozycją dla osób, które chcą się samodzielnie przebrnąć przez rozliczenie podatkowe jest PITy program. Otrzymają oni niezawodną pomoc elektronicznego eksperta, o którego zaletach można pisać długo i wiele. Podstawowym atutem programu jest to, że posiada mechanizmy eliminujące błędy powszechnie popełniane w zeznaniach. Od początku składania rozliczania podatkowego użytkownik prowadzony jest za pomocą pytań zadawanych, podobnie jak wygląda to podczas rozmowy z doradcą podatkowym. PITy program sam informuje użytkownika o błędach, przykładowo w przypadku wpisania błędnej kwoty, i nie pozwala przekroczyć limitu kosztów i obliczeń, co zazwyczaj skutkowało licznymi błędami przy tradycyjnym rozliczaniu.

Ważne! PITy program jest bezpłatny i łatwy w obsłudze, bo posiada prosty i intuicyjny interfejs.

Psychologiczna bariera związana z elektronicznym rozliczaniem podatkowym przedłuża żywotność tradycyjnych form rozliczania. Ponad dwie trzecie podatników samodzielnie przygotowuje swoje rozliczenia pity roczne, a co piątego z nich rozlicza pracodawca. Z tej drugiej możliwości mogą jednak skorzystać tylko osoby zatrudnione w jednym miejscu. W polskich realiach zarobkowych nagminne jest posiadanie kilku źródeł dochodu, stąd nie każdy poinformuje pracodawcę o tym, że chciałby być rozliczony przez zakład pracy.

W przypadku samodzielnego zmagania się z gąszczem przepisów podatkowych, godne uwagi są dwie popularne formy wsparcia. Wielu podatników prosi osoby bliskie lub znajomych, by wystąpiły w roli doradcy podatkowego. Jeśli osoba występująca z tą prośbą pracuje na etacie lub umowie cywilnoprawnej, a ulgi dotyczą jedynie internetu lub dzieci, z oddaniem tej przysługi nie powinno być większego problemu. Istotna jest tu jednak pewna regulacja prawna, mówiąca o tym, że nie wszyscy mogą w imieniu podatnika składać zeznanie. Praktycznie wykluczeni są wszyscy niemający uprawnień do wykonywania doradztwa podatkowego, poza członkami rodziny (okolicznościowo, znajomymi z pracy), którzy nie muszą wykazać tych kwalifikacji. Chodzi o to, by ograniczyć nieuczciwą konkurencję wobec licencjonowanych doradców.

Mniej popularną formą wsparcia staje się obecnie korzystanie z oferty biur podatkowych, ale i tę ewentualność warto brać w rachubę, gdy rozliczenie podatkowe wydaje się rzeczywiście bardzo skomplikowane i problematyczne. Bo i takie sytuacje niekiedy się zdarzają. Za wypełnienie formularza przez eksperta trzeba jednak słono zapłacić. Obecne stawki to od 20 do 70 zł. W normalnych sytuacjach w zupełności jednak sprawdzają się możliwości komputerowego programu do rozliczeń pitu. PITy programma nawet specjalne mechanizmy kontroli i podpowiedzi. Chodzi tu o wsparcie merytoryczne dla tych osób, które z przepisami podatkowymi nie miały dotąd wiele wspólnego. Jest przy tym funkcjonalny, przykładowo przenosi wszystkie potrzebne dane do formularzy PIT z załączników i odwrotnie – z załączników formularzy PIT do formularza głównego pity 2009. Bez stresu i bez nerwów! Wystarczy na spokojnie chwilkę pomyśleć, wypełnić pola i zanieść dokument do urzędu. Program PITy do pobrania jest na naszej stronie.

Ważne! Program PITy pamięta też o przekazaniu 1% dla organizacji pozarządowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *