Rozliczenie PIT 2018

Darmowy program pit i moc jego zalet

Rozliczenie PIT najłtwiej i najszybciej wykonasz wybierając darmowy program pit. Nie czekaj ściągnij teraz PIT program do rozliczenia rocznego.

Dzięki PITy programowi wypełnisz takie formularze PIT jak: PIT-36, PIT-36l, PIT-37, PIT-38, PIT-39. Darmowy Program PITy do pobrania tutaj.

Na początku każdego roku podatnicy, którzy osiągnęli w zeszłym roku podatkowym jakikolwiek przychód, zaczynają martwić się rychłą koniecznością wypełniania swoich zeznań podatkowych. Nie musi być jednak tak jak zwykle, czyli nużąco i długo. Dzięki PITy program jesteśmy w stanie wypełnić nasz druk w prosty, czytelny, a przede wszystkim niezwykle szybki sposób. Mając na uwadze, że ostateczny termin składania formularzy podatkowych to 30 kwietnia roku, możemy pomyśleć o wypełnieniu naszego pita nieco wcześniej, tak by nie rozliczać się na ostatnią chwilę. Program do rozliczania PITów możemy więc użytkować już wtedy, kiedy otrzymamy od naszego pracowały formularz informacyjny PIT-11.

Darmowy program PITy stanowi wciąż sporą nowość wśród polskich podatników, jednak coraz więcej osób przekuje się do tego innowacyjnego sposobu na wypełniania swoich zeznań podatkowych. I bardzo dobrze, ponieważ ta aplikacja komputerowa posiada niemal same zalety. Jedyną wadą może być fakt, że aby użytkować program musimy mieć dostęp do komputera. W dzisiejszych czasach nie stanowi to jednak problemu do nie przeskoczenia, ponieważ za darmo z komputera oraz z Internetu możemy korzystać w miejscach pracy czy też w publicznych bibliotekach, albo za symboliczną opłatą w kafejkach internetowych. PITy darmowy program możemy znaleźć na wielu witrynach internetowych oraz jako dodatki do czasopism branżowych na płytach CD. Te ostatnie pojawiają się przede wszystkim pod koniec danego roku podatkowego, jest więc sporo czasu, by nabyć taki program.

Musimy otwierać się na nowe rozwiązania. Na szczęście czasu, kiedy długie godziny spędzaliśmy nad naszym pitem i chętnie oddawaliśmy go do wypełnienia w ręce znajomych czy też fachowców, odchodzą w zapomnienie. Każdy kto na co dzień użytkuje komputer doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak szybko dzięki niemu można wykonać wiele zadań. PIT program powstał właśnie z myślą o osobach, które cenią sobie swój czas, a także nie chcą tracić nerwów czy cierpliwości na monotonne wypełnianie rubryk. Samo użytkowanie programu jest banalnie proste i z pewnością każdy po kilku minutach będzie w stanie swobodnie poruszać się po całej aplikacji. PITy program obsługuje się niemal intuicyjne, nie wymaga on posiadania szczególnych umiejętności, dlatego nawet osoby starsze poradzą sobie z nim bez większych problemów. To co musimy posiadać przed wypełnianiem naszego druku to wszystkie informacje o naszych przychodach, a także ewentualnych odliczeniach czy też ulgach. Warto mieć te wszystkie dane przy sobie, ponieważ ich wprowadzenie do programu to kwestia kilku minut. Trudno uwierzyć w to, że rozliczenie podatkowe można wykonać w sposób szybki, bezstresowy oraz bezbłędny.

Program krok po kroku przeprowadza nas przez poszczególne rubryki, dzięki czemu nie zapomnimy o wypełnieniu żadnej z nich. To bardzo ważne, ponieważ wykonując ręcznie rozliczenie roczne możemy coś ominąć, przez co nasze zeznanie podatkowe zostanie całkowicie odrzucone.

Najwięcej problemów podatnikom przynosi samodzielne obliczanie poszczególnych stawek podatkowych czy też dokonywanie obliczeń w ramach PITy. Program do rozliczania PITów ma tą zaletę, że w sposób automatyczny wykonuje potrzebne obliczenia, a my wprowadzamy tylko podstawowe dane. Niestety, ręczne wypełnianie prowadzi często to błędów kalkulacyjnych, czasami całkowicie nieświadomie popełnianych, dlatego niezauważonych. Darmowy program PITy samodzielnie wszystko oblicza, więc ryzyko takiego błędu jest wyeliminowane.

Jeśli wypełniamy załączniki, chcąc na przykład skorzystać z przysługującej nam ulgi często wpadamy w złość, ponieważ wiele danych musimy przepisywać z podstawowego zeznania, między innymi nasze dane osobowe czy adresowe. Program przychodzi nam jednak z ratunkiem i przenosi wszelkie wymagane dane z pitu do załączników, które sami wskażemy. Dane są kopiowane automatycznie, więc wyglądają tak samo, jak te wpisane w podstawowy druk. To przede wszystkim oszczędność czasu.

To co stanowi niewątpliwą zaletę, którą posiada PIT program to fakt, że nie obciąża on w żadnym przypadku pracy komputera, ponieważ zajmuje bardzo niewiele miejsca na dysku. Poza tym nie ma konieczności przechowywania go na podstawowym dysku, równie dobrze może znajdować się na dyskach przenośnych. Rozliczenie podatkowe musi być także aktualne, to znaczny być wykonywane na najnowszych drukach. Czasami nie mamy świadomości tego, że formularze zeznań podatkowych są często aktualizowane, a wprowadzanie danych na starsze druki w konsekwencji powoduje odrzucenie pitu. Dzięki używaniu programu mamy pewność, że druki są zawsze aktualne i nie występuje ryzyko odrzucenia przez urząd skarbowy.

Rozliczenie roczne to nie tylko obowiązek, często przykry, każdego podatnika, ale także możliwość pomocy najbardziej potrzebującym. Zawsze w naszym druku podatkowym mamy możliwość wskazania organizacji pożytku publicznego, które chcemy przekazać nasz 1 procent podatku. Nas to nic nie kosztuje, zamiast urzędowi skarbowemu, przekazujemy tą kwotę na bardziej szczytne cele. PITy program także oferuje możliwość przekazania części podatku na rzecz opp. Aplikacja sama wskaże konkretną rubrykę, w którą należy wpisać nazwę organizacji oraz przysługujący jej numer Krajowego Rejestru Sądowego (KRS). Miejmy na uwadze jednak to, że co roku do listy opp dopisywane są nowe podmioty, dlatego przed wpisaniem konkretnej organizacji sprawdźmy czy znajduje się ona na tej właśnie liście.

Dużą zaletą, która posiadania program do rozliczania PITów jest to, że nie pozwala na przekroczenie danych limitów. W przypadku papierowych druków nikt nas nie poinformuje o tym, że limity zostały przekroczone, natomiast program da nam jasny sygnał, że ta konkretna rubryka wymaga korekty, ponieważ urząd skarbowy nie przyjmie takiego zeznania. Takie automatyczne i bieżące sprawdzania pozwala na korygowanie błędów natychmiast, co skutkuje tym, że później nie zapominamy o tym, by do danej części wrócić i ją skorygować. Na każdym etapie wypełniania druku możemy się jednak cofnąć do poprzednich części, by sprawdzić, czy na pewno wszystko jest w porządku. Darmowy program PITy posiada bardzo sprytnie ułatwienie, jakim jest możliwość zapisywania naszego druku pit w różnych formatach czy też wysyłanie go za pomocą poczty elektronicznej. I tak możemy zapisać nasz formularz w bardzo popularnym formacie, jakim jest PDF. Dzięki temu drukowanie naszego pita będzie łatwe, a przede wszystkim bardzo czytelne i zrozumiałe.

PITy darmowy program posiada także automatyczną aktualizację wersji programu. Jeśli więc pojawi się nowsza wersja, natychmiast zostaniemy o tym poinformowaniu oraz będziemy mieli możliwość ściągnięcia najnowszej wersji. Nie musimy więc sami śledzić jakichkolwiek zmian czy wersji, ponieważ program niejako sam siebie obsługuje. Nawigacja po samym programie jest niemal intuicyjna i odbywa się za pomocą małych ikon. Nie ma ich zbyt wiele, dzięki temu już po zaledwie kilku minutach użytkowania czujemy się w programie bardzo swobodnie.

Kolejną zaletą, jaką posiada PIT program jest fakt, że program posiada pełną listę wraz z adresami wszystkich urzędów skarbowych. Jest to funkcja, która pozwala skrócić czasy wypełniania druku do minimum. My wybieramy jedynie nasz urząd, a reszta danych, takich jak adres, jest wypełniania w sposób automatyczny. Rozliczenie podatkowe odbywają się najczęściej za pomocą formularza pit- 37, nie oznacza to jednak, że wyłącznie ten druk jest dostępny w programie. Bogactwo oferty podatkowej jest bardzo szerokie, dzięki czemu mamy możliwość wypełniania takich druków, jak: PIT- 28, PIT- 28 A, PIT- 36, PIT- 36 L, a także PIT- 38. Wiele osób spełnia także kryteria, które pozwalają na bardziej preferencyjne warunki opodatkowania czy też korzystania z różnego rodzaju ulg. Tego typu aktywności wykazywane są w zeznaniach rocznych za pomocą dostępnych załączników. Załączniki dostępne są również w programie, dzięki czemu nie ma konieczności ich ręcznego wypełniania. Transfer danych między pitem podstawowym a załącznikiem jest automatyczny, nam więc pozostaje wypełnienie zaledwie kilku rubryk. W programie dostępne są najbardziej powszechne załączniki, między innymi: PIT/O, PIT/2K, PIT/B, PIT/D czy też załącznik PIT/M oraz PIT/Z.

Rozliczenie roczne mogło nam się kojarzyć z koniecznością udania się do urzędu skarbowego po druki, po czym ponownie w celu złożenia zeznania. Dzięki programowi nie ma takiej konieczności, a co najważniejsze cała aplikacja jest dostępna dla każdego całkowicie za darmo. PITy programnie posiada żadnych ukrytych kosztów, dzięki czemu jego użytkowania staje się jeszcze bardziej przyjemne.

Jeśli mimo wszystko obawiamy się, że nie poradzimy sobie sprawnie w programie, to jesteśmy w sporym błędzie. Przede wszystkim program do rozliczania PITów został tak skonstruowany, by ułatwić nam poruszanie się i korzystanie ze wszystkich dostępnych funkcji. Poza tym, na każdym etapie wypełniania możemy skorzystać z systemu podpowiedzi, które poradzą, w jaki sposób wypełnić rubrykę, z którą mamy problemy. Dzięki zastosowaniu tego typu narzędzi, nawet podatnik wypełniający swoją deklarację podatkową po raz pierwszy, jest w stanie wykonać to szybko i bezbłędnie.

Ogromnym ułatwieniem oraz zaletą, którą posiada darmowy program PITy jest to, że wszelkie wprowadzone dane zapisywane są automatycznie i to w czasie rzeczywistym. Żadna awaria systemu czy też nagły brak prądu nie spowoduje więc, że nasze dane zostaną utracone i będziemy musieli ponownie wypełniać naszą deklarację podatkową. W każdej chwili będziemy mogli wrócić do tego momentu, w którym zakończyło się nasze wypełnianie. Częstym błędem przy wypełnianiu zeznania podatkowego jest brak niektórych danych, na przykład numeru NIP czy też podpisu na końcu formularza. Jeśli program zauważy, że w naszym druku brakuje jakiś obowiązkowych danych nie pozwoli na zapisanie całego programu. Dopiero po uzupełnieniu tych danych zniknie komunikat informacyjny, że brak jest informacji.

PIT program zyskuje coraz większą popularność. Można się o tym przekonać na różnego rodzaju forach dyskusyjnych, gdzie podatnicy dzielą się swoimi przeżycia związanymi z użytkowaniem programu. Z ich wypowiedzi jasno wynika, że rozliczenie podatkowe nie musi wywoływać stresu, jak to często miało miejsce w przypadku ręcznego i żmudnego wypełniania papierowych druków. Użytkowanie PITy program to doskonały wybór, do którego z pewnością będziemy wracać do roku, tuż przed wypełnieniem swojego zeznania podatkowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *